ANIMA

Nolan May je umělec působící v Imaginativní organizaci, ve které posledních deset let procházel stovkami tisíc simulací vlastních představ, aby plně rozvinul svou Tvorbu. Cílem organizace je jednou přenést složitě sestavené představy do skutečného časoprostoru. 

Po celosvětovém mocenském převratu oznamuje Imaginativní organizace svou první oficiální misi, která dostává název Anima. Ta vedle svého rizika umožňuje prožít i nepopsatelnou krásu. Účast na misi však znamení nejen vystavené se kruté tváři propagandy, ale i vkročení na hlubokou cestu, jež může skončit na natolik odvrácených místech, kterých se děsí i ti nejzkušenější.Žánr: Mysteriózní/Thriller/Sci-Fi

Forma: 620 stran, pevná vazba, šitý hřbet


Knihu je možné zakoupit na Kosmas.cz 

LOTOSOVÉ KYVADLO

Ústředím je vyprávěná životní etapa, odehrávající se v Severní Dakotě po roce 1870, která svými odbočkami jen pokaždé vede zpět do komplikované duše dychtivého umělce Remuse. 
Odraz rozvíjejícího se podvědomí dostává v jeho dnech stále více prostoru, což ho mnohdy přivádí do bezvýchodných úskalí. 
Vlivem převratné příhody, kdy se mu s otcem podaří ukrýt před doslova mučivou vraždou, se posléze rozhodne zaměstnat jako kreslíř portrétů hledaných zločinců. Při zdánlivě natolik důležité a zároveň netíživé práci však brzy sám pozná skutečnou podobu svého vnitřního projevu a jeho možné důsledky. 

Postupně tak zjišťuje, jak mu pouhých pár zhotovených kreseb dovede zcela změnit celý způsob života. Tím se jeho původní představy o práci pro zákon z pohledu kreslíře ocitají daleko mimo krutou pravdu. S narůstajícími kontakty lidí a děsivými událostmi, kterých se stává svědkem i účastníkem, se ocitá ve stále složitějším postavení. Postavení, jenž ho neúprosně pasuje do čela nemyslitelných rozhodnutí. Svými volbami nevědomky vchází neustále hlouběji do křižovatky hned několika nesouvisejících a zcela odlišných osudů, které se ovšem ve svém vyústění prolnou s tím jeho. Navzdory tomu, jak kdy žil, tak nyní ve svém vlastním příběhu kráčí jako rozhodující článek mezi skrytými, zato mnohdy nádhernými lidskými útrobami a možnostmi, které ho mohou dovést k jejich záchraně.


Žánr: Mysteriózní/Thriller/Historický román

Forma: E-kniha, 342 stran, v případě e-knihy se konečný počet stran může lišit v závislosti na aplikaci/formě, kterou k přečtení e-knihy používáte. 

 
E-knihu lze zakoupit na Kosmas.cz

Vytvořte si webové stránky zdarma!